Polacy są podzieleni co do tego, kogo obciąża afera w warszawskim Szpitalu Południowym, gdzie – jak ujawnił portal Zero.pl – radny KO Dawid Kacprzyk, lekarz bez specjalizacji pełnił funkcję koordynatora SOR-u, zarobił w 2025 roku 1,6 mln złotych, a ponadto politycy KO mieli być przyjmowani w placówce poza kolejnością i mogli liczyć na przeprowadzane ekspresowo badania. O odpowiedzialność za aferę zapytano Polaków w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.
