Ambasada Rosji reaguje na słowa Nawrockiego. „Byli obywatelami radzieckimi”

Ofiarami zbrodni wołyńskiej byli przede wszystkim obywatele radzieccy, a nie polscy – napisała Ambasada Rosji w Polsce. Komunikat placówki jest odpowiedzią na wyjaśnienia Karola Nawrockiego zawiązane z decyzją o odebraniu Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego. Polski prezydent mówił wówczas, że UPA jest odpowiedzialna za „zbrodnie na obywatelach Rzeczypospolitej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *