Chodzi o gwarantowaną ustawą waloryzację najniższych wynagrodzeń w publicznej ochronie zdrowia, czyli podwyżkę pensji minimalnych. W praktyce zarobki mogą być – i bardzo często są – wyższe, natomiast nie mogą być niższe. Podwyżka „minimalnych” nastąpi 1 lipca 2026 roku. Obejmie m.in. lekarzy, pielęgniarki, położne, diagnostów, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych czy salowe.
