Od momentu uruchomienia szpitala, nie odnotowaliśmy znaczącej liczby skarg, a treść zgłoszeń nie miała nadzwyczajnego charakteru, który mógłby wskazywać na systemowe naruszenia praw pacjentów – mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta. Wylicza, że w latach 2024–2025 do RPP wpłynęło łącznie 13 zgłoszeń dotyczących SOR w Szpitalu Południowym w Warszawie.
