Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Miał prawie 3,5 promila

Kępińscy policjanci, dzięki zgłoszeniu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 49-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.




Pijani kierowcy na drodze stwarzają bardzo duże niebezpieczeństwo, dlatego ich eliminacja z ruchu jest dla policjantów jednym z priorytetów. Często zdarza się, że policjanci są informowani przez przypadkowe osoby, gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca.

Właśnie tak zatrzymany został 23 czerwca br. 49-letni obywatel Ukrainy. Około godziny 08:00 dyżurny kępińskiej policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, że pod jeden ze sklepów w Kępnie podjechał kierujący renault. Z jego relacji wynikało, że kierowca jest pod widocznym wpływem alkoholu. Informacja natychmiast została przekazana patrolom policyjnym będącym w służbie. Chwilę później policjanci zatrzymali wskazanego kierującego. Mężczyzna miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Mundurowi sprawdzą każdy taki sygnał.

mł. asp. Anita Wylęga/MM

Artykuł Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Miał prawie 3,5 promila pochodzi z serwisu WIELKOPOLSKA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *