Orlen, Unimot, a także Polska Grupa Energetyczna, zakontraktowały moce przesyłowe trzeciego terminala LNG, który ma powstać w Polsce. Jak się dowiadujemy w tym gronie znajduje się także Enea. Orlen dotychczas rozdawał karty, jeśli chodzi o import gazu do Polski. Ruch elektroenergetyki, a także prywatnej spółki paliwowej może przełamać ten monopol na polskim rynku gazu.
