
W ciągu roku polscy kierowcy otrzymują około 2 milionów mandatów za granicą. Znaczna część z nich pochodzi z Niemiec, gdzie fotoradary stoją nie tylko w obszarach zabudowanych, ale też na remontowanych odcinkach autostrad i przy zjazdach z autostrad. Od 1 lipca 2026 roku kierowcy, którzy liczyli na to, że sprawa sama się przedawni, mogą się przeliczyć.
