Zamieszanie na posiedzeniu TK. Święczkowski opuścił salę

W środę nie odbyło się zaplanowane Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Na posiedzeniu pojawili się sędziowie powołani przez Sejm. Prezes TK Bogdan Święczkowski wzywał ich do opuszczenia sali. W oświadczeniu przekazano, że zgromadzenie nie odbyło się z powodu „braku kworum”, bo dwoje sędziów nie złożyło podpisu na liście. Z kolei ich zdaniem brak podpisu Święczkowski uznał za „pretekst do nieodbycia posiedzenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *