Gdy temperatura przekroczy limit, koniec pracy. Nowe zasady to rewolucja

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt nowelizacji przepisów BHP, który zakłada wprowadzenie limitów temperatur w miejscu pracy. Gdy temperatura przekroczy limity, pracodawca będzie zobowiązany czasowo wstrzymać pracę. Pracownicy zachowają przy tym prawo do pełnego wynagrodzenia. Zmiany dotyczą zarówno pracy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Zgodnie z założeniami nowe regulacje miałyby obowiązywać od przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *