
Już po wtorkowych zmaganiach w Roehamton było wiadomo, że tylko jedna Polka może dołączyć do Igi Świątek, Mai Chwalińskiej, Magdy Linette i Magdaleny Fręch w Wimbledonie. Mowa o Katarzynie Kawie, która dość pewnie wygrała swój pierwszy mecz w kwalifikacjach. Zostały jeszcze dwa, w środę na korcie nr 12 33-latka z Krynicy Zdroju grała o finał zmagań z Włoszką Lucrezią Stefanini. I znów dała radę, wygrała 6:4, 2:6, 6:2. Wiemy już, z kim Polka zagra w czwartek o występ przy Church Road. To była mistrzyni juniorskiego US Open.
